Prova Mankeni Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yeni ortaya çıkanlar için akıl da ki soru prova mankeni nedir ve nasıl kullanılır?

Yani moda tasarımında başarılı bir kariyer için öğrenmeye başlamaya hazırlanır veya Muhtemelen çok yeteneklisin, modayı seviyorsun ve stil konusunda hoş bir zevke sahipsin.

Yanı sıra sıra, gerçek bir moda tasarımcı sının kullanması gereken araçlar, eşyalar ve aksesuarlar hakkında da birkaç şey öğrenmeniz gerekiyor.

Elbise Formu Diğer Adı İle Prova Mankeni Nedir?

Her şeyden önce bir prova mankeni (elbise formunun) ne olduğunu bilmeniz gerekir. Görünüşünü görmesine yardımcı, bir görün dışarıda kullanmak için mükemmeldir.

Prova mankenleri ayrıca kadın formunu temsil eden Judy ve erkek formunu temsil eden Eden James olarak da anılır.

Prova Mankenlerini yani Elbise Formlarını Kullanım Kılavuzu

Bu kılavuzda, dökümlü elbise formlarını nasıl kullana cağınızı öğreneceksiniz. Ancak bu kılavuzu okumaya devam et meden önce, bir formdan bir kalıp oluşturmayla ilgili birkaç

• Düz kalıp ya pımı

• Drapaj

Düz bir desen yapmak için aynı zamanda bir düz desen yapmak için aynı zamanda bir düz desen yapmak için aynı zamanda bir düz desen yapmak aynı zamanda bir düz desen yapmak için aynı zamanda bir düz desen yapmak için aynı zamanda bir düz desen yapmak belden ayırırsınız .

Drapaj desen yapmak tır, ancak düz desenin aksine bu form üzerin de yapılır.

1. Prova Mankenlerinin Seçimi

Standart kıyafet formlarının yanı sıra sıra sıra ayarlanabilir da vardır. Ancak formunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ana kriterlerden biri orantılarıdır Bu, boyut oranınıza göre çok yakın bir formda tavsiye edilir. İyi anladığınızdan emin olmak için gerekli formunu doldurabilirsin, bu ölçümlerinize eşit veya daha küçük bir Göğsü harek et ettiremey veya gövdeyi kısaltamay için göğüs ucunuz ve boyun-bel ölçüsünü göz önün de bulundurmanız için.

2. Sarf Malzemelerinin Hazırlanması

Tabii ki prova mankeni yani kıya fet formu listenizde ilk sıralar, ancak ihtiyacını z olan tek tedarik bu değil.

• Ölçüm bandı

• Makas

• Formu doldurmak için malzeme --keçe, yün veya kalın bir kumaş olabilir

• Deseninizin çizgilerini işaretlemek için kordon --kumaşın için den geçmesi için yeterince kalın olmalıdır

• Drapaj için kumaş

• Pinler

• Silinmez kalem

• Rulo veya desen kâğıdı

• Desen transfer kâğıdı

• İzleme tekerleği

• Elbise eğrileri

3. Formun hazırlanması

Vücudunuza uyması için formu doldurmanız gerekir Ardın dan, deseninizin çizilerini işaretlemeniz gerekir.

4. Temel Drapaj İşlemi

Kumaşı forma sabitlemek ve önceki adım da oluşturduğunuz desen çizgileri boyunca sonsuz alan işaretlemek gerekir.

Her parça için desen çizgileri boyunca nokta koymanız gerekir Bel ile kesişme noktası gibi ana noktalar bir çentik ile kaplan malıdır.

5. Montaj

Temel örtüyü bitirdikten sonra, işaretli parçayı elbise formundan çözdürme zamanıdır. Tüm parçaları istediğiniz dikiş payına göre kesin, böylece telefonunuzun ilk taslağında dikebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, soruşa ne kadar yaklaştığınızı görmek için teklifini deneyin. , tam olarak uymuyorsa endişelenmeyin.

Bu ilk uygulama turundan sonra, gerekli adım için başlatabilirsiniz. Bir sonraki adım için aklınız da bulundurmanız gereken birkaç şey var:

• Eğrileri olması gereken yerde tam olarak hizalayarak doğru yerde oturduğundan emin olun --göğüs ucu, kalçalar, serseri vb.

• Parçaların nerede çok büyük dikkat edin ve onları doğru boyuta sabitleyin.

• Herhangi bir kırılma veya görüldüğünde, bu, parçaların çok güvenli olduğu gelir, bu nedenle dikişleri çıkarmanız ve uygun şekilde görünürse i

Her şeyi doğru yapana kadar tekrar tekrar denemeniz gerekecek.

6. Deseni Tasarla

Yani tüm okumak yaptınız ve şimdi nihayet uyumdan memnun oldunuz Sonra, koleksiyon eklemek için bir kâğıt hazırlama zamanı geldi. Tasarım için yazı kumaşı alın ve onun bir desen parçasını arasına bir aydınger kâğıdı katmanı sırayla izleme tekerle ve desen parçanızın dışını izlemek için izlemek için kullanın. Olası son hesaba katmayı unutmayın.

Deseninizi aktarmayı bitir dikten sonra, desen par çalarınızın bilgini çizerek çizgileri düzeltin Şimdi, deseninizi kesebilirsiniz.

Son sözler

Gördüğünüz gibi, doğru malzemeler ve aklınız da bulundurmanız gereken birkaç önemli şeyle, koleksiyonunuz için yeni desenli giysi parçasını bile olsa tasarlayacaksınız.

Kaynak: https://mankensepeti.com/

Volkan Catal's Ownd

Volkan Catal olarak kalemimden çıkanları yayınladığım boş beleş bir blog.

0コメント

  • 1000 / 1000